W celu otwarcia kwiaciarni online przyszły właściciel będzie potrzebował lokum, odpowiednich dokumentów do prowadzenia działalności i sprawdzonych dostawców kwiatów i roślin. Ponadto należy zarejestrować firmę i płacić podatki.

Otwarcie kwiaciarni online może być bardzo przyjemną i dochodową pracą . Nie jest wymagane specjalne wykształcenie w tym zakresie, ale istotne jest przygotowanie florysty i odbyte przez niego kursy.

Istotnym czynnikiem związanym z tym typem działalności jest wielka konkurencja i dlatego tez trzeba przystosować ceny do sytuacji na rynku i podążać za trendami w florystyce.

W przypadku tradycyjnej kwiaciarni liczy się również jej umiejscowienie. Najlepsza lokalizacja to okolice cmentarzy, szpitali, szkół l i centr handlowych. W przypadku kwiaciarni on line taki wymóg nie jest konieczny, gdyż klient kupuje kwiaty przez internet. Sklep musi mieć szeroki wybór kwiatów i roślin i bardzo dobrze zrobiona stronę www , aby przyciągać jak największą ilość nabywców w sieci.

Kwiaciarnia online ma wiele zalet, gdyż jej ‘’fizyczna’’ lokalizacja nie jest istotna dla klienta. Ponad to florysta nie musi dbać o wyposażenie sklepu, jego stylizacje i koszty związane z wynajmem pomieszczenia przeznaczonego na prowadzenie działalności. Następną korzyścią sklepu online jest fakt,ze jest operatywny przez cały czas. Klient może składać zamówienia o dowolnej porze dnia i nocy.